2003 yılından beri her ay aralıksız olarak ayda bir bazen daha sık, gebeleri doğum hakkında bilgilendirmek için seminer organize etmekteyiz. Gebenin ve eşin katılımı ile gerçekleştirmekteyiz. Kadın ve Doğum, Anestezi ve çocuk uzmanları tarafından anlatılmaktadır. Doğuma rahat bir psikoloji ile girmek ve endişeleri gidermek için bu seminerleri vermekteyiz. Doğumda ve sonrasında nelerle karşılaşacağını bilen çiftlerin daha rahat olarak bu süreyi atlattıklarına şahit olduk, slayt ve video gösterileri ile ilgili bölümlerin anlatıldığı bu seminerler her ayın ilk Salı günü akşam önceden kayıt yaptırarak Tepe Prime’da yer alan muayenehanemizde izlenebilmektedir. Bu seminerlere dışarıdan izleyici kabul edilmemekte, sadece takip altında olan gebelerimiz ve eşleri katılabilmektedirler. Program ortalama 2 saat sürmektedir.

40 haftalık sürecek bu döneme başlamadan önce folik asit başlanır.En iyisi gebe kalmadan 20-30 gün önce başlamaktır, ancak gebeliğin erken haftalarında başlanması da telafisi imkansız bir durum oluşturmaz.

10 günlük adet gecikmesini takiben ilk kontrole gelinmeye çalışılır. Bu arada acil bir durum olduğunu düşündüğünüzde arayınız..

Sonraki kontrollerde ne yapılması gerektiği, yapılacak tetkikler gibi konuları da geldiğinizde detaylı olarak anlatacağız..

İlgili Yazılar
Anlaşmalı Olduğumuz Sigortalar

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta

Anadolu Sigorta

ERGO Sigorta

Euroka Sigorta

Mapfre Genel Yaşam Sigorta

 

 

Anlaşmalı Olduğumuz Bankalar

Akbank

İş Bankası

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası

Vakıfbank

Ziraat Bankası

Anlaşmalı Olduğumuz Hastaneler

Acıbadem Hastanesi

Bayındır Hastanesi

Lösante Hastanesi

HRS Hastanesi

Medicana Hastanesi

Memorial Hastanesi

TOBB ETÜ Hastanesi