Hakkımızda

Dr. Cihangir Çakıcı Kliniği, 1998 yılından bu yana çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere hizmet veriyor.

Dr. Cihangir Çakıcı Kliniği'nde, üreme sağlığı alanında deneyimli ekip, güncel teknolojilere sahip cihazlar ve Dr. Cihangir Çakıcı Kliniği Genetik Tanı ve Hücre Tedavileri Merkezi’nin ortak çalışmasıyla hizmet sunuyor. Bu ortaklık sayesinde üreme tıbbındaki güncel uygulamalar tek çatı altında yürütülebiliyor.

Dr. Cihangir Çakıcı Kliniği'nde; ovülasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavisi), suni döllenme, klasik tüp bebek (IVF), mikroenjeksiyon (intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu / ICSI) ve diğer mikro manipülasyon yöntemleri (assisted hatching, defragmantasyon, blastomere biyopsisi) ile testis biyopsisi gibi tanı ve tedavi yöntemleri, laparoskopik ve histeroskopik cerrahi girişimler uygulanıyor. Kliniğimizde, ayrı ameliyathane, androloji ve embriyoloji laboratuvarı bulunuyor.


Dr. Cihangir Çakıcı Kliniği'nde;

 • Ovülasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavisi)
 • Suni döllenme
 • Klasik tüp bebek (IVF)
 • Mikroenjeksiyon (intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu / ICSI)
 • Mikro manipülasyon yöntemleri
  • Assisted hatching
  • Defragmantasyon
  • Blastomere biyopsisi
 • Testis biyopsisi tanı ve tedavi yöntemler
 • Laparoskopik ve histeroskopik cerrahi girişimler uygulanıyor.

Kliniğimizde, ayrı ameliyathane, androloji ve embriyoloji laboratuvarı bulunuyor.

Bunun yanı sıra tüp bebek tedavisi sırasında elde edilen fazla sayıdaki embriyoların 5 yıla kadar dondurulup saklanması ve tekrar gebelik elde etmek amacıyla kullanımı merkezin rutin işleyişinde sunduğu hizmetler arasında yer alıyor.

Kliniğinimizde, bazı genetik hastalıklar için yüksek risk taşıyan ailelere, erken bir doğum öncesi tanı yöntemi olan pre-implantasyon genetik tanısı seçeneği de sunulabiliyor. Böylelikle risk taşıdıkları hastalık açısından sağlıklı bir bebeğe kavuşabilmelerinin yanı sıra anne adayları, tekrarlayan kürtaj ve düşüklerden korunabiliyor. Merkezde uygulanan pre-implantasyon genetik tanı programı, tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları, tekrarlayan erken gebelik kayıpları (düşükler), ileri kadın yaşına bağlı infertilite ve ciddi erkek faktörü infertilitesi gibi problemleri olan çiftlerde de sonucu iyileştirmeye yönelik kullanılıyor.

Bu teknolojilerin Dr. Cihangir Çakıcı Kliniği'nde uygulamaya geçmesi yapılan ortak çalışma sürecinde oluşuyor. Dr. Cihangir Çakıcı Kliniği'nde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere tanı ve tedavi sürecinde; kadın doğum, embriyoloji, tıbbi genetik ve üroloji uzmanları ile psikolog, biyolog ve hemşirelerden oluşan bir ekip hizmet sunuyor.

 

Çalışma Prensipleri

Except for emergency situations, working hours are on weekdays start from 7:00 to 8:30.

We try do not give two surgical appointments on the same day. Due to busy working hours, we work until late in the evening. Because of the regular patients of the maternity department, my patients regard with favor.

My wife is Ferda Çakıcı an expert and an ophthalmologist. We share together the same clinic. İn our clinic we have 5 secretaries and one assistant.

Consultations that should be in the afternoon we have to cancel due to the patient's birth. Then in the near future, we try schedule consultations again.

In my absence during the summer holidays and congresses, I leave the responsible specialist of the obstetrician-gynecologist, so the service goes on.

 

Dondurma ve Çözme İşlemleri

Dondurma ve/veya çözme işlemlerinin sade embryo saklamak değil, özellikle üreme yeteniğinin gelecek yıllarda da azalmadan korunabilmesi konusunda kullanılmaya başlanması, beraberinde yeni tekniklerin ve yaklaşımların da artaya çıkmasını sağladı. Vitrifikasyon adı verilen yöntem ile günümüzde over dokusu, oosit, sperm ve her aşamadaki embryoyu (ister tek hücreli isterse blastosist adı verilen ileri seviye embryoyu) yüksek başarı ile dondurup çözmek ve gebelik elde etmek mümkün olmuştur. Geçmiş yıllarda sadece çok sayıda embryosu kalan hastalarda önerilen bir yöntem iken dondurma/çözme yöntemleri günümüzde tek embryosu olan çiftler için bile yüksek başarı şansı tanıyabilmektedir.

Anlaşmalı Olduğumuz Sigortalar

Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta

Anadolu Sigorta

ERGO Sigorta

Euroka Sigorta

Mapfre Genel Yaşam Sigorta

 

 

Anlaşmalı Olduğumuz Bankalar

Akbank

İş Bankası

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası

Vakıfbank

Ziraat Bankası

Anlaşmalı Olduğumuz Hastaneler

Acıbadem Hastanesi

Bayındır Hastanesi

Lösante Hastanesi

HRS Hastanesi

Medicana Hastanesi

Memorial Hastanesi

TOBB ETÜ Hastanesi